تبلیغات

چگونه اسپم ها را شناسایی کنیم؟

۰

اسپم چه است و چه گونه آن ها را شناسایی کنیم؟

 

اسپم به معنای پیام الکترونیکی است که بدون خواهش گیرنده و برای اشخاص بی‌شمار پیامبر می‌گردد .بهترین شرکت سئو سایت

یکی‌از مشهورترین اشکال اسپم , هرزنامه‌ها می باشند البته اسپم قادر است شامل اسپم در پیام‌رسان‌ها , اسپم در گروه‌های خبری , اسپم در بخش ایده ها وبلاگ‌ها و مواقعی از این قبیل باشد .

به سوءاستفاده از ابزارهای الکترونیکی نظیر : نشانی اینترنتی , مسنجر , گروه‌های خبری ایمیلی , نمابر , پیامک و . . . برای ارسال پیام به خیل عظیم و به صورت ناخواسته اسپم می‌گویند و با توجه به هزینه قلیل این روش نسبت به پست سنتی که در قبلی برای ارسال پلاک به پلاک تبلیغات مورد به کار گیری قرار می‌گرفت و همینطور ناقص بودن ضوابط بین‌المللی برای محدود کردن هرزنامه , این قبیل ایمیل‌ها در تراز وسیعی ارسال میگردند .

رویارویی با اسپم

برای رویارویی با نامه‌های الکترونیک تحمیلی تا به امروز روش‌های زیادی ساخت شده و این فرایند با دقت به بعدها گسترده آن , کماکان ادامه دارد . شایسته ترین تکنولوژی‌ ای که اینک برای توقف اسپم موجود هست , به کارگیری از قابل انعطاف افزارهای فیلترینگ است . این نوع برنامه‌ها‌ , وجود سوییچ واژه‌های خاصی را در خط مسئله پیام , بررسی و در صورت شناسایی آن ها , طومار الکترونیک متبوع را حذف می‌‌‌کنند .

اسپم چیست 

فیلترهای اسپم

غربال اسپم , نرم‌افزاری است که به سرویس‌دهنده آدرس اینترنتی امداد می کند تا از عبور اسپم‌ ( هرزنامه‌ ) دوری نماید . این غربال این فعالیت را معمولاً با شناسایی فرستنده آدرس اینترنتی یا این که کلماتی که در مسئله و نوشته پست الکرونیکی به کار رفته انجام میدهد . این فیلترها سعی بر تشخیص این گونه ایمیل‌ها و دوری از ورود آنها به صندوق‌پستی کاربرانشان یا این که نشانه‌گذاری آنان به‌عنوان اسپم مینمایند . غربال تطبیقی , نوعی از غربال است که می تواند اشتباهاتش در تشخیص اسپم‌ها را تصحیح نماید و با آشنا شدن بیشتر با کلمه ها یا این که حقه‌هایی که در اسپم‌ها به‌کار می رود در تشخیص اسپم‌ها خوبتر و دقیق‌تر کار نماید . فرستندگان اسپم هر روزه در اکنون به کار گیری از ابزار و روش‌های پیچیده‌تری برای عبور دادن نامه‌هایشان از فیلترهای اسپم تطبیقی می‌باشند .

مهمترین شیوه رویا رویی با اسپم , یادگرفتن یوزرها وب است . بعضی توصیه‌های فردی هم دراین مورد عبارت از :

https://ismaeilsahab.ir/google-bert/

 

اول : عملکرد فرمایید دو پست الکرونیکی داشته باشید ; یکی را برای ثبت‌نام در سایت‌ها به کار گیری کنید و از دیگری برای ایمیل‌های خصوصی‌تان به کار گیری کنید .

دوم : در حالتی‌که می‌خواهید در وبلاگتان نشانی ایمیلتان را بنویسید به جای به کارگیری از کاراکتر @ از عبارت های شبیه نظیر «ات» استفاده فرمائید تا بوسیله موتورهای جست‌وجو مورد جست‌وجو قرار نگیرید .

سوم : به هیچ عنوان پاسخ اسپم‌ها را ندهید چون فرستندگان اسپم به واقعی بودن نشانی نشانی اینترنتی پی می‌برند و اسپم‌های بیشتری برایتان می‌فرستند .

چهارم : در صورتیکه برای پست الکرونیکی خصوصی‌تان هم اسپم رسول شد فورا آن اسپم را «بلاک» نمائید . برای دیگر اکانت‌هایتان نیز می توانید این عمل را انجام دهید .

پنجم : کارایی نمایید حتی‌الامکان از عضویت در گروه‌ها و سایت‌ها بپرهیزید چون بعضا سایت‌ها ایمیل‌های یوزرها خویش را به شرکت‌ها میفروشند و این شرکت‌ها از آن ایمیل‌ها برای فرستادن اسپم استفاده می نمایند .

ششم : به هیچ عنوان گول عنوان‌های وسوسه کننده ایمیل‌ها را نخورید .

هفتم : پست الکرونیکی های خویش را در outlook در اختیار گرفتن نمایید , به دلیل آنکه outlook این امکان را به شما می‏دهد تا براحتی ایمیل را در پوشه junk Mail اخذ فرمائید و بعدا در حین مطلوب نسبت به تطهیر آنها مبادرت فرمائید .

پیامک های ناخواسته , پست الکرونیکی هایی که بدون توصیه و به زور اخذ می‏کنید , گوشی تلفن هایی که به شما می‏شود برای تبلیغات و . . . هر شیوه ارتباطی که شما بصورت اجباری با آن مواجه می‏شوید تا به تحمیل از فرآورده یا این که خبر یا این که خدماتی تدبیر پیدا نمائید اسپم است و به شما سفارش می‏کنیم تا تحمل خویش راکمی افزایش دهید , به این دلیل که پس از گذشت قلیل هنگامی شما می‏توانید تنها با تماشا تیتر یک مقاله به اسپم بودن آن پی برده و آنرا تمیز نمائید .

کامنت ( حیث ) اسپم چیست؟

چنانچه برای زمان طولانی است که از وب به کار گیری میکنید , بدون شک تا به امروز تعداد متعددی از ایمیل‌های اجباری اخذ کرده‌اید . بعضا داعیه میکنند که شما‌را بسرعت ثروتمند میکنند . سایر قسم محصولات یا این که سرویس ها نو را می دهند.

اسپم چیست؟ بررسی انواع اسپم

 

واژه اسپم ( Spam ) که معمولا با نام هرزنامه شناخته شده است به محتوایی که موردنیاز کاربر نیست , گفته می شود . Spam یا همان هرزنامه مشکلی که تمامی موسسه ها امروز مشغول آن هستند . امروزه Spam برای ارسال Trojan یا keylogger یا ransomware به کارگیری می شود .

 

اسپم یا جفنگ به معنای پیام یا نامه الکترونیکی است که سوای درخواست گیرنده و برای افراد بی‌شمار نبی می شود . در واقع پیامی است که قادر است به صورت آدرس اینترنتی ارسال شود یا اسپم در بخش نظرها وب سایت و یا ثبت نام در وبسایت باشد که توسط اسکریپت های فراهم ای درست شده که این اسپم ها ( هرزنامه ها ) به صورت خودکار هستند .

 

Spam یکی از مشکلاتی است که هر Admin با آن دست و پنجه نرم می‌نماید ابزار های زیادی برای جلوگیری از آن ایجاد شدند , مانند Spam Filter ‌یا spam assassin البته مشتریان همچنان اختلال دریافت Spam را داشته اند .

اشکال اسپم

 

بعد از این که متوجه شدیم اسپم چه میباشد اکنون باید راجع به انواع اسپم توضیحاتی رو ارائه دهیم . در بخش ذیل انواع اسپم رو به صورت لیست آورده ایم که در‌پی در خصوص هر یک توضیحاتی رو ارائه میدهیم .

 

  • نشانی اینترنتی اسپم ( Mail Spam )
  • Spam Usenet
  • کامنت ( نظر ) اسپم
  • پست اسپم

 

۱ - پست الکرونیکی اسپم ( Mail Spam )

 

اولین گونه اسپم , پست الکرونیکی اسپم هست . آدرس اینترنتی اسپم , که بنام ایمیل انبوه اجباری نیز نامیده میشود , در واقع ارسال پیام های ایمیلی بدون درخواست و بطور مکرر با محتوای تجاری در مقیاس بزرگ به دریافت کنندگان , سوای استثنا قائل شدن می‌باشد . آدرس اینترنتی اسپم در وسط ۱۹۹۰ وارد اینترنت شد و از بدو ورود , تبدیل به یک چالش شد و روز آپدیت توسعه یافت به صورتی که امروزه با یک تخمین محافظه‌کارانه ۸۰ تا ۸۵ درصد ایمیل‌ها را در بر می گیرد و در برخی منابع از ۹۵ درصد بالاتر می رود .

 

اعتنا : کافیه به ایمیل خود مراجعه کنید و روی گزینه اسپم کلیک فرمایید تا متوجه شوید چه تعداد اسپم دارید .

 

پست الکرونیکی های Spam همیشه از یک سرویس ایمیل ارسال می شود این سرویس آدرس اینترنتی می‌تواند مخصوص شما باشد که از طریق فایل های PHPMailer ارسال گردد یا می‌تواند از طریق هک شدن ایمیل های شما باشد .

۲ - Spam Usenet

 

برای فهم و شعور بهتر درباره این گونه Spam می بایست ابتدا درکی در زمینه ی Usenet داشته باشیم . یوزنت کهن ترین و حجیم ترین سیستم اشتراک گذاری پوشه بر روی اینترنت میباشد . عمر یوزنت حتی از عمر اینترنت هم بیشتر میباشد . یوزنت در اصل یک شبکه است! به اینصورت که کاربران فایلهای آن را بیکدیگر نشانی اینترنتی می نمایند . البته این یک تفاوت کوچک با ایمیلی که شما می شناسید دارد و آن هم روش ارسال آدرس اینترنتی همگانی می باشد بدین صورت که شما به جای ارسال پست الکرونیکی به یک شخص خاص , به یک گروه آدرس اینترنتی ارسال می‌کنید ( مثل مجموعه های یاهو و گوگل )

 

حالا که به درکی در خصوص USENET رسیدین اکنون به دسته ارسال Spam در USENET می پردازیم . در حالتی که شما یک گروه USENET راجع به بازی های رایانه همراه ای دارید اکنون شخصی مداوم در باره سیاست حرف می کند و یا مسائل غیر اخلاقی به آن Spam در USENET گفته می شود .

۳ - کامنت ( حیث ) اسپم

 

این جور Spam را خیلی از افرادی که سایتشان دارای قسمت نظرات است مواجه شده اند . و زمانی حرف از اسپم در وردپرس می کنیم منظورمون این گونه اسپم است اکنون به‌دنبال در مورد اسپم در وردپرس چیست؟ بیشتر توضیح میدهیم .

 

درین نوع Spam رباتی هایی آغاز به انتشار مطالب غیر طبیعی در بخش نظرها مینمایند که این نیز برخی اوقات تبدیل به Spam Mail هم میشود . در‌این مورد ها فرد نشر دهنده مقاله با لیست زیادی نظرها غیر طبیعی رو به رو میشود که هیچ دسته ربطی به مقاله پخش شده ندارد بهترین راهکار دوری ساخت کدی به نام Captcha می باشد .

 

+ نوشته شده توسط Seocompany در ، ۹۰ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر